Klikněte pro přehrání

Čtenářský klub

Mladý čtenář

Nemůžete se doma odtrhnout od čtení dobrodružných příběhů, fantasy a sci-fi románů nebo Young adult literatury a nechcete se o tuto zábavu připravit ani na táboře? Prožíváte rádi spletité příběhy spolu s hlavními hrdiny, ať už knižními či filmovými? Jsou Vašimi nejoblíbenějšími společenskými hrami Černé historky nebo Dixit? Toužíte se stát příští J. K. Rowlingovou, Williamem Shakespearem nebo Jaroslavem Vrchlickým? Chcete trávit čas s dalšími táborníky, kteří mají podobné zájmy? Pak je tento celek určený přesně pro Vás!

V čtenářském klubu si budeme povídat o Vašich oblíbených knihách i postavách. Vymyslíme společně své vlastní příběhy nebo od základů překopeme Vám již známá díla. Přečteme si a rozebereme úryvky ze světoznámých knih. Zapracujeme na Vaší slovní zásobě a pokusíme se odhalit tajemství různých mýtů, pohádek, citátů, pořekadel a přísloví.  Seznámíme se s novinovým článkem, reportáží, interview i anketou. A možná napíšeme i vlastní povídky.

Čtenářský klub je určen táborníkům starším 12 let.

Vybavení: Poznámkový blok, psací potřeby, vlastní knížky na čtení, pohodlné oblečení, pokrývku hlavy a lahev na pití.

Tématické zaměření tábora probíhá vždy v dopoledních hodinách. Odpoledne jsou děti rozdělené podle věku do oddílů a zapojují se do celopobytové hry. 

přihlášce zvolte toto zaměření tábora v sekci Doplňující informace - Program 1*: Čtenářský klub *Zaměření táborového běhu se otvírá v případě přihlášení minimálně 15 táborníků. Proto můžete zvolit v přihlášce až dvě záložní varianty tématického zaměření tábora.