Klikněte pro přehrání

Divadelní tábor

Divadlo, hudba a zpěv

Cítíte, že ve vás dřímá herecké nadání? Rádi byste si vyzkoušeli, co to znamená stát na prknech, která znamenají svět? Máte možnost! Nechte rozehrát svůj talent v tématickém bloku divadlo. Na krátký čas se proměníme ve známé postavy filmového i divadelního nebe, moderátory sportovních či společenských akcí, vyzkoušíme si některé herecké triky, naučíme se ovládat svůj hlas a vyjadřovat se beze slov.

Náplní divadelního tábora totiž budou právě nejrůznější herecká cvičení rozvíjející kreativitu, fantazii a hravost dítěte. Děti vedeme i k sebejistotě a odbourávání ostychu.

Na děti čekají aktivity jako hraní nejrůznějších etud, improvizace, dialogy, mimické projevy, pantomima a práce s jazykem (jazykolamy, síla a tón hlasu, vyjadřovací schopnosti, správná artikulace apod.).

Herectví je nejen o individualitě (monology, přednes), ale hlavně o spolupráci, komunikaci, vnímání zodpovědnosti a soustředěné práci. S ohledem na nutnou dávku jistého exhibicionizmu doporučujeme tento program spíše dětem, kterým nečiní komunikace problémy. Poslední den je výuka herectví ukončena hraným představením na závěrečném táborovém galapředstavení.

K divadlu patří i hudba a zpěv. Na své si přijdou v tomto zaměření i malí zpěváci a hudebníci. Při divadením vystupení se vždy skvěle vyjímá živý doprovod. 

Vybavení – psací potřeby, poznámkový blok, stará maminčina líčidla, zajímavé doplňky na kostým, oblíbená knížka, hudební nástroj (pokud dítě vlastní), zpěvník s oblíbenými písničkami, pokrývka hlavy, láhev s pitím.

přihlášce zvolte toto zaměření tábora v sekci Doplňujícíc informace - Program 1*: Divadlo a hudba

*Zaměření táborového běhu se otvírá v případě přihlášení minimálně 15 táborníků. Proto můžete zvolit v přihlášce až dvě záložní varianty tématického zaměření tábora.