Klikněte pro přehrání

Tábor pro zálesáky

Zálesáctví

Láká vás tajemný život v lese? Zajímá vás, komu patří stopy, které jste objevili v trávě? Chtěli byste si vyzkoušet něco málo z dobrodružného života trampů nebo vychytávky, kterými vítězil nad nepřáteli bájný šéf kmene Apačů – mocný Vinnetou?

Nabízíme vám jedinečnou příležitost poodhalit roušku tajemství mocné matky přírody. Nemusíte být zkušený skaut ani zarytý ekolog. Stačí když budete mít rádi přírodu.

Aktivity na tomto táboře totiž ukáží dětem krásu přírody a naučí je, jak se v ní a především k ní chovat. Děti se dozví, jak poznat v lese sever, rozdělat oheň bez zápalek, uvařit čaj z lesních rostlin a odlévat stopy zvířátek….a to vše v duchu Rádce mladých svišťů.

Čekají vás procházky přírodou, seznámíte se se základním vybavením pořádného zálesáka, naučíte se nové šifry, dozvíte se, jak přežít v nehostinných podmínkách bez výdobytků civilizace, stejně tak, jako si vyzkoušíte použití klasických zálesáckých pomůcek. 

Když budeme mít štěstí, uvidíme na louce za táborem pasoucí se srnky, hopkajícího zajíce ušáka nebo veverku schovanou ve větvích stromů. Zkrátka a dobře, kdo chcete poznat krásu přírody a její kouzla, pak se přihlaste právě na tento tématický tábor.

Vybavení – nožík, nůžky, Rozum do kapsy, kousek provázku (na uzle), pokud máte možnost - buzolu.

Tématické zaměření tábora probíhá vždy v dopoledních hodinách. Odpoledne jsou děti rozdělené podle věku do oddílů a zapojují se do celopobytové hry. 

přihlášce zvolte toto zaměření tábora v sekci Doplňujícíc informace - Program 1*: Zálesák

*Zaměření táborového běhu se otvírá v případě přihlášení minimálně 15 táborníků. Proto můžete zvolit v přihlášce až dvě záložní varianty tématického zaměření tábora.