Klikněte pro přehrání

Taneční tábor

Moderní tanec

Máte rádi pohyb v rytmu taneční muziky? Jakmile slyšíte hrát hudbu, šijí s vámi všichni čerti? Sledujete Tik Tok? Vybrali jste si nějaký svůj taneční idol? Líbil se vám nějaký film o tanci a o chtěli také zkusit?

Tancem se dá vyjádřit spousta emocí – někdy dokonce lépe, než pomocí slov. V rámci tanečních hodin si to vyzkoušíme. Můžete se těšit na základy street dance, hip-hopu či aerobiku. Naučíme se pevně stát, sladíme rytmus písničky s pohybem těla, vyzkoušíme zajímavé krokové variace, nacvičíme originální taneční sestavy a připravíme vlastní taneční vystoupení na závěrečný táborový galavečer.

Výuka je vždy zahájena rozcvičkou - zahřátím, protažením a posílením svalů, abychom si neublížili. Poté se seznámíme se základními kroky a prvky sestavy. Po zvládnutí krokových variací sestavy je budeme trénovat na hudební doprovod. A na závěrečné vystoupení si připravíme samozřejmě i nějaký ten kostým. 

Cílem tohoto bloku s taneční náplní je především rozvíjení pohybové aktivity dětí, podpora koordinace a probuzení zájmu o pohyb jako takový. Taneční kreace jsou odstupňované. Na své si přijde začátečník i zkušený tanenčík. 


Vybavení – především vhodný volný oděv (ne džíny!), pevnou obuv, pokrývku hlavy a láhev s pitím. Tančí se především venku, přizpůsobte tomu obuv. 

Tématické zaměření tábora probíhá vždy v dopoledních hodinách. Odpoledne jsou děti rozdělené podle věku do oddílů a zapojují se do celopobytové hry. 

přihlášce zvolte toto zaměření tábora v sekci Doplňujícíc informace - Program 1*: Moderní tanec

*Zaměření táborového běhu se otvírá v případě přihlášení minimálně 15 táborníků. Proto můžete zvolit v přihlášce až dvě záložní varianty tématického zaměření tábora.