Klikněte pro přehrání

Výtvarný tábor

Výtvarná činnost a ruční práce

Chtěli byste umět namalovat portrét nebo postavu, ale nevíte jak na to? Baví vás hraní si s pastelkami? Chcete si kromě malování a vybarvování vyzkoušet i jiné výtvarné činnosti?

Pak neváhejte a přihlaste se na tábors tematickým zaměřením výtvarná výchova. Během výukových hodin zaplněných výtvarnou činností se naučíme základy kreslení a malování, dozvíme se něco o barvičkách, jak na nás působí, či jak je vhodné je vzájemně kombinovat a v případě zájmu se budeme podílet i na tvorbě kulis k vystoupením k celotáborové hře.

Vyrobíme si originální pohledy, dopisní papíry a obálky, vyzkoušíme různé neobvyklé techniky zdobení papíru, vitráže z papíru, mozaiky z přírodních materiálů, koláže z obrázků, skládání a zdobení dárkových krabiček a origami. Chybět nebudou ani výrobky z korálků a provázků, vázání sešitů či knížek, zvířátka z barevných papírů, masky, kytky a jiné drobnosti z krepového papíru, vánoční ozdůbky, pohádkové postavičky, pexeso, kvarteto.

Vlastnoručně vyrobené předměty mají vždy tu nejvyšší hodnotu a potěšíme jím třeba táborové kamarády nebo rodiče. Věříme, že těm šikovným práce pod rukama jen pokvete a těm, co se teprve učí, rádi pomůžeme.

Cílem tohoto programu je naučit děti vyjadřovat se pomocí barev, nebát se vzít do uky pastelky, nůžky nebo třeba tuž, rozvíjet jejich fantazii a podpořit v nich estetické cítění.


Vybavení – pravítko, tužky, gumu, černý lihový fix, centrofix, nůžky, pastelky, případně starší tričko na výzdobu, základní šití, další kreativní potřeby dle svého uvážení

Tématické zaměření tábora probíhá vždy v dopoledních hodinách. Odpoledne jsou děti rozdělené podle věku do oddílů a zapojují se do celopobytové hry. 

přihlášce zvolte toto zaměření tábora v sekci Doplňujícíc informace - Program 1*: Výtvarná činnost

*Zaměření táborového běhu se otvírá v případě přihlášení minimálně 15 táborníků. Proto můžete zvolit v přihlášce až dvě záložní varianty tématického zaměření tábora.